עו"ד הסכם ממון

הסכם ממון אינו שונה מביטוח בריאות

כל סוכן ביטוח שתפגשו במהלך חייכם יספר לכם כי ביטוח בריאות עושים רק כאשר בריאים ומרגישים טוב ולא תוך כדי מחלה. אומנם כשאנו בריאים אין לנו חשק להתעסק עם דברים רעים, לכן נוטים להגיד לי זה לא יקרה או נתמודד עם מה שצריך כשנגיע אל הגשר, אך החיים הוכיחו יותר מפעם אחת כי מי שלא מתכנן מראש עתיד להיתקל בצרות.

אותו ההיגיון קיים גם בתחום אחר, יעיד על כך כל עו"ד הסכם ממון – את ההסכם עושים קודם לנישואין או ממש בתחילת החיים המשותפים לאחר החתונה, ולא כמה שנים לאחר מכן. אומנם כשהזוגיות פורחת ועל פניו אין שום סיבה לחשוב על יום בו נפרדים, צריך להיות חכמים יותר ולקחת בחשבון כי אין שום דבר בטוח בחיים. 

עד כמה שכואב להגיד זאת, לעיתים גם האהבה יכולה להיגמר שלא לדבר על מקרים אחרים שלבטח יכולים להרוס זוגיות, לכן כדאי מאוד לתכנן את העתיד לכל מקרה שאולי יגיע. 

כשמדובר בעתיד של בני זוג נשואים, בטח ובטח אם יש להם ילדים משותפים, תכנון העתיד כולל בתוכו כיצד תעשה חלוקת הרכוש המשותף בין בני הזוג. מי יקבל את נכס המגורים, אצל מי יישארו הילדים, אפילו מה יהיה גובה דמי המזונות ועוד.

 

גם אם נדמה כי רגע לפני החתונה כשההוצאות גם כך גבוהות, הדבר האחרון שצריך להוציא עליו סכום כסף נוסף הוא תשלום עבור עורך דין משפחה הסכם ממון, קחו בחשבון כי עלות עו"ד הסכם ממון היא לא עניין יקר מדי. 

מה גם שהסכם ממון יחסוך לכם כסף רב במקרה ותחליטו להתגרש. מדוע? כי במקרה והגירושין לא יהיו יפים אפשר והמלחמה תגבה מכם מחיר גבוה מאוד, נפשי וכלכלי.

עורך דין להסכמי ממון – מה מכניסים אל תוך ההסכם?

הסכם ממון משתנה בהתאם לזוג שמבקש לערוך אותו, הרי אף זוג אינו זהה לשני. מה הכוונה? יש מקרים בהם אחד מבני הזוג מגיע עם דירה למגורים שההורים רכשו עבורו. במידה ובני הזוג הללו יתגרשו ביום סגרירי אחד, למי הדירה תהיה שייכת? 

כשהאהבה פורחת קל להגיד שהזוגיות תחזיק מעמד למשך כל החיים, או אם חס וחלילה בכל זאת תאלצו להיפרד תגיעו ביחד לעמק השווה בנעימים, אך המציאות מוכיחה אחרת.

כשמתגרשים יש המון כעס ולעיתים אפילו שנאה. כשהאמוציות משחקות תפקיד מרכזי אף צד לא יחשוב בכלל על לעבור את הליך הגירושין בנעימים אלא יבקש להקשות, אולי אפילו לנקום וזה מעורר המון בעיות. 

באותו פרק זמן נתון על אותו נכס מגורים שההורים רכשו עבור אחד מהצדדים, יהיה קרב גדול וממש לא נעים.

כך שהסכם ממון יכול לקבוע מראש כיצד תתבצע חלוקת הרכוש שבני הזוג הביאו בנפרד מהפרק בחיים בו עדיין הם לא היו נשואים.

כדאי לדעת! מומלץ לערוך הסכם ממון לא רק כשמדובר בחתונה ראשונה אלא גם כאשר מתחתנים בפעם שנייה. הרי בגיל מתקדם יחסית צוברים עוד יותר ממון ונכסים, ומה יהיה אם גם פרק ב' ייכשל? 

עדיף לשמור ולהגן על כל מה שהשגתם לאורך החיים, בטח ובטח לאחר מקרה של גירושין ראשונים. עורך דין להסכמי ממון יערוך עבורכם את הסכם ההגנה הזה. עו"ד הסכם ממון ידאג להסדיר את הדברים לא רק עבור בני הזוג, אלא גם טובת ילדיהם המשותפים תהיה לנגד עיניו.

אם לרגע חשבתם כי עורך דין הסכם ממון הוא נחלתם של מי שיש בידיהם כסף וממון רב, ובכן לא כך הם פני הדברים. הסכם ממון נכון לכל זוג, גם אם ברגע נתון בתחילת חיי הנישואין הם לא נחשבים לזוג עשיר.

עו"ד הסכם ממון לוקח בחשבון את האפשרות כי בעתיד הדברים ישתנו. זה אומר שבני הזוג ירוויחו יותר כסף במקום עבודתם, יצברו נכסים, יקבלו מתנות, ירושות ועוד.

נחדד  עוד קצת את הנקודה הזו. את הסכם הממון שעורך עורך דין הסכם ממון ניתן לחלק לשני חלקים. הרכוש הקיים כאן ועכשיו עוד לפני תחילת הנישואין ורכוש עתידי.

רכוש קיים מה הוא אומר? כל נכס שבן או בת הזוג צברו לעצמם לפני ההיכרות האישית וההחלטה להתחתן.

זה כולל לא רק נכס נדל"ן אלא גם חסכונות בחשבון הבנק, כלי רכב ועוד. במידה ואחד מבני הזוג מנהל עסק עצמאי אז גם העסק נלקח בחשבון. גם הזכויות הסוציאליות הרחבות, החל מקרן הפנסיה, קופת גמל, ביטוחים כאלה ואחרים, אופציות במקום העבודה ועוד.

רכוש עתידי מה הוא אומר? פה מדובר בכל הישג משותף שבני הזוג יגיעו אליו יחדיו בהיותם נשואים. אם רכשו לעצמם נכס או יותר. הוסיפו כלי רכב. התכולה בדירת המגורים שלהם. חסכונות בחשבון הבנק, תכשיטים, ירושות ועוד.

עורך דין הסכם ממון – ההסכם מחזק את הזוגיות

עורך דין הסכם ממון יודע, אומנם אי אפשר לקנות אהבה בכסף, אך הסכם ממון הנוגע ברכוש יכול לשמור על אהבה קיימת.

נשמע כמו אבסורד, נכון? הרי זאת הסיבה שזוגות רבים חוששים לשוחח על האפשרות לקחת עורך דין משפחה הסכם ממון, כיוון שלא נעים לשוחח על כסף או איך הם יחלקו ביניהם את הרכוש ביום בו תתפרק הזוגיות.

מעבר לזה, לו אחד מבני הזוג מגיע עם יותר רכוש וכסף, איך זה יראה בפני בן או בת הזוג לו הם יבקשו להגן על האינטרס הזה שלהם? יש מי שחוששים כי זה יכול לשדר חוסר אמונה או שהכסף והרכוש חזקים וחשובים יותר מהאהבה והזוגיות.

בפועל עורך דין הסכם ממון יכול לנסח הסכם שהוא סוג של כדור בדולח, יש לו את היכלות לקרוא את העתיד ולהביא בחשבון חלוקה הוגנת וחכמה של הרכוש המשותף במידה ובני הזוג ייפרדו.

קל וחכם יותר לעבוד בצמוד לעורך דין משפחה הסכם ממון כאשר בני הזוג נמצאים בטוב ולא ברע. אוהבים ולא שונאים. מפרגנים זה לזה ולא כאשר האגו מניע אותם. 

בשלב הזה או בכל שלב שיש צורך להיעזר בשירותיו של עורך דין הסכם ממון, עלות הסכם ממון עורך דין היא מינורית לעומת השקט הנפשי שבני הזוג יקבלו, שלא לדבר על החיסכון העתידי שיחכה להם במידה ובכל זאת יחליטו להתגרש ויאלצו לחלק את הרכוש. במקום להוציא הון עתק על עורך דין גירושין שינסה לפשר או לנצח את הצד השני, יהיה להם הסכם ממון מוכן שכבר לקח בחשבון את כל המחלוקות העיקריות. 

הסכם ממון – בית המשפט

אם בכל זאת אתם מעוניינים לחסוך ולא לשלם את עלות הסכם ממון עורך דין, כמובן שאתם יכולים לנסח את הסכם באופן עצמאי. ניתן גם להוריד מהאינטרנט קבצים מוכנים מראש שרק צריך לפרט בהם את הפרטים והרכוש.

קחו בחשבון כי חוסר הידע המקצועי שלכם עלול להוביל להסכם שלא יהיה הוגן או יטיב עם אף אחד מכם. ציינו קודם לכן שכל הסכם ממון שונה אחד מהשני, זאת הסיבה שגם טופס שמורידים מהאינטרנט לא עושה את העבודה.

כמו כן, כל הסכם ממון צריך להיות מאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה. במידה והסכם ממון שלא נערך על ידי עורך דין הסכם ממון יגיע אל בית המשפט והסעיפים בו לא יהיו מנוסחים כמו שצריך, או שהשופט יחשוב כי ההסכם מקפח את אחד מהצדדים, הוא יכול שלא להעניק לו אישור משפטי.

הסכם ממון – טיפים חשובים

עוד לפני שאתם ניגשים לשוחח עם עורך דין משפחה הסכם ממון, הדבר החשוב ביותר הוא שקודם לכן תשוחחו ביניכם על הסכם הממון. על הרגשות, הפחדים, חוסר נעימות וכל מה שיושב לכם על הלב. ברגע שתהיו בטוחים במאה אחוז כי צריך וכדאי להגן על הזכויות של שניכם בעזרת הסכם ממון, רק אז תקבעו פגישה עם עורך דין הסכם ממון מנוסה.

מומלץ להגיע אל עורך דין משפחה הסכם ממון לאחר שכבר עשיתם לעצמכם סדר בראש ויש לכם מושג לגבי התנאים שחשוב לכם שיהיו בתוך ההסכם.

עורך דין משפחה הסכם ממון ימליץ לכם לא לסבך את העניינים לחינם. אל תחפשו להתקוטט על כל פסיק ונתון פיננסי קטן. אומנם יש חשיבות לכל סכום וסעיף, אבל אין צורך להתחשבן ולהוסיף פרטים טכניים או חישובים מסובכים.

הסכם ממון חכם והוגן הוא כזה שכל מי שקורא אותו יבין בלי בעיה את המשמעות של כל סעיף בלי צורך בפרשנות יתר. כך יהיה לכם קל להבין את ההסכם רגע לפני שחותמים עליו ומגישים אותו אל בית המשפט, בטוחים בצעד שביצעתם.

עלות הסכם ממון עורך דין

אין מחיר קבוע או אחיד עבור עורך דין הסכם ממון. כל עורך דין משפחה הסכם ממון יכול לדרוש מחיר אחר בהתאם לניסיון והרזומה שצבר. באופן טבעי הסכום תלוי גם במורכבות של ההסכם ופרק הזמן שלקח לערוך אותו עד להסכמה סופית וחתימה של שני בני הזוג על ההסכם.

מחיר הסכם ממון ממוצע נע בין 2,500 שקלים ל- 5,000 שקלים כאשר אישור הסכם הממון על ידי בית המשפט או נוטריון עולה עד 453 שקלים. כך שלא מדובר בסכומים שצריכים להרתיע אתכם.

הסכם ממון הוא מסמך שבו בני זוג מחליטים איך לנהל את הרכוש והכספים שלהם, בין אם מדובר באלה שכל אחד מביא איתו ועמדו לרשותו עוד לפני תחילת הקשר הזוגי ובין אם מדובר ברכוש שאט אט הם יצברו ביחד לאורך שנות הזוגיות. עו"ד הסכם ממון צריך להיות נוכח ותקף את ההסכם על מנת שיקבל תוקף משפטי ויהפוך להיות מסמל מחייב. עריכת של הסכם ממון חייבת להתבצע באופן אישי ופרטני עבור כל זוג וזוג ומכאן החשיבות של קבלת שירות אישית ודיסקרטי. יתכנו מצבים שבהם בני הזוג ירצו לערוך הסכם אבל תהיינה להם שאלות ועורך הדין יענה על כולן.

איך בוחרים עו"ד הסכם ממון?

לא כל עורך דין יכול להציע את השירות של עריכת הסכם ממון והתחום הזה נכלל תחת הקטגוריה הרחבה של דיני משפחה. חשוב מאד לבחור עו"ד הסכם ממון שיש לו ידע וניסיון רב ככל האפשר, מה שיבטיח שהוא יוכל גם לענות על שאלות, גם לסייע במקומות שצריך וגם יידע לערוך את ההסכם בהתאמה אישית מלאה לכל זוג וזוג שמגיע אליו. בדרך זו אפשר להיות בטוחים שמקבלים יחס אישי ופרטני וההסכם יתאים למהות הקשר, לרכוש והכספים שיש בידי בני הזוג ויהלום את מערכת היחסים הזוגית שלהם שאותה הם מנהלים על פי שיקול דעתם.

החשיבות של עריכת הסכם ממון

כל זוג בוחר האם לערוך או לא לערוך הסכם ממון על פי השקפת העולם האישית ועל פי איך שמתנהלת מערכת היחסים הזוגית. יש מקרים שבהם אפשר לקבל ייעוץ של עו"ד הסכם ממון כדי להבין לעומק את המשמעות של ההסכם ומתי הסעיפים שבו נכנסים לתוקף וישפיעו על המשך החיים של בני הזוג הן כזוג והן כאנשים פרטיים ויחידים. בדרך זו חובה לכבד את ההסכם ויש לא מעט אנשים שזה חשוב וקריטי להם כבר בתחילת הקשר הזוגי.

עורכת הדין עפרה פרי תוכל לסייע לכם ולערוך עבורכם הסכם ממון שמתאים לכם ותואם את דרך החשיבה ואורח החיים שלכם ומומלץ לפנות אליה לצורך חשוב זה.

עורך דין להסכמי ממון – עופרה פרי

אנשים שונים מתחילים בדרכים שונות את מערכת היחסים הזוגית ביניהם ולכל אחד יש כספים או רכוש משלו. יש מי שמבחינתו הרכוש שלו מיד הופך להיות חלק מהרכוש המשותף עם בן או בת הזוג אבל יש גם לא מעט כאלה שירצו להגן על עצמם ולדאוג שבכל זאת שהרכוש שהיה להם לפני הקשר הזוגי יישאר ברשותם בכל מצב או מקרה שבו הקשר הזוגי יסתיים. לשם כך צריך לפנות אל עורך דין להסכמי ממון גם כדי לקבל ייעוץ איך יהיה הכי נכון לעשות את זה וגם (בשלב הבא) לערוך הלכה למעשה את ההסכם בצורה מותאמת אישית כמו שמתאים להם.

החשיבות של פנייה אל עורך דין להסכמי ממון

לא כל עורך דין יכול לסייע בעריכת הסכם ממון ולכן יש חשיבות גבוהה לפנות אל מי שעוסק בתחום זה, מכיר אותו לעומק ומנוסה בו. רק הסכם ממון שעומד בכללים יהיה מכובד במידה ומערכת היחסים הזוגית מסתיימת (מכל סיבה שהיא) ורק כך יוכלו בני הזוג לתבוע בחזרה בעלות על הרכוש שלהם כפי שצוין ונחתם בהסכם. עורך דין להסכמי ממון הוא דמות חשובה ומשמעותית ולמרות שיש אפשרות לערוך הסכם ממון גם ללא עורך דין – אין זה מומלץ בשל דקויות משפטיות שעלולות לבוא לידי ביטוי בזמן אמת, מה שעלול לגרור את בני הזוג לבית המשפט ולמחלוקות מיותרות.

המודעות הגבוהה לעריכת הסכמי ממון

כיום יש מודעות גבוהה לנושא של חתימה על הסכמים שונים גם כאשר מדובר במערכות יחסים זוגיות. עם כל הכבוד לאהבה, אמון וחברות יש את הנושא של כספים ורכוש וזכותו של כל אחד מבני הזוג להגן על עצמו ולדאוג לעצמו ליום שאחרי. בעבר אולי היו לא מעט הרמות גבה כאשר אנשים התבקשו על ידי בני הזוג שלהם לפנות אל עורך דין להסכמי ממון אך כיום זה כבר נחשב ליותר מקובל.

מתעניינים בהסכם ממון? פנו לעורכת הדין עפרה פרי, בעלת ניסיון רב וליווי של אינספור זוגות בתהליך שתוכל לענות לכם על כל השאלות.

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:
פתח שיחה
💬 נשמח לסייע
היי 👋
איך אפשר לעזור?