ידועים בציבור

עורך דין ידועים בציבור

מי מאיתנו לא ראה עשרות סרטים הוליוודיים או סדרות מתקתקות שנעו סביב סיפור אהבה בין גבר לאישה שמסתיים בטקס חתונה מקסים בו כולם מחייכים, מאושרים ואוהבים? 

מדובר בתעשייה שלמה שגם עוזרת למכור לנו את החלום של כל נערה צעירה. למצוא ביום אחד את האביר על הסוס הלבן ושהוא ייקח אותה כל הדרך אל שביל המוביל אל במה קטנה שם ייערך טקס כזה או אחר, והשניים ישבעו אמונים זה לזה באמונה כי יחיו באושר ובעושר. 

במציאות ולא בסרטים אפשר למצוא את אותם הזוגות שהכירו, התאהבו ובחרו לחיות יחדיו עם כוכבית אחת קטנה ליד. הם עושים זאת בלי לעבור טקס דתי. זה אומר שלא רק שהם לא התחתנו כדת משה וישראל, אלא מדלגים ומוותרים גם על עריכת טקס חתונה אזרחי. מדובר בזוגות ידועים בציבור.

ידועים בציבור

ידועים בציבור הם מי בני זוג שחיים ביחד תחת אותה קורת גג, מקיימים יחסי אישות, מנהלים משק בית לכל דבר ובחלק מהמקרים יש להם גם ילדים משותפים.

בני זוג שכאלה לא מקיימים את מערכת היחסים הזו מתחת לרדאר, אלא גם הסביבה הקרובה להם – בני משפחה וחברים יודעים שהם בני זוג לכל דבר ועניין. ההבדל הוא שהם מעולם לא התחייבו זה לזה בטקס חתונה דתי או אזרחי. הם אינם צריכים להוכיח לאף אחד כי הם זוג לכל דבר, אלא בפני בית משפט לענייני משפחה ותכף נפרט מדוע.

אם אתם עדיין לא בטוחים מה זה אומר להיות ידועים בציבור, מומלץ לפנות אל עורך דין ידועים בציבור מומחה שיעשה עבורכם סדר בנושא.

יתרונות

היתרון הגדול והבולט ביותר שיש לבני זוג שבוחרים לחיות יחדיו ללא טקס מסוים הוא החופש. זה אומר שהם לא תלויים בתנאים שהרבנות מעמידה בנוגע לנישואים , או לחוקים שבית דין רבני מעמיד כשמבקשים להתגרש. גם אם חיים בישראל, הם אינם מחויבים להלכה היהודית בכל הנוגע לקשר האישי ביניהם.

הם לא צריכים לעבור שום הליך מיוחד כאשר בוחרים לחיות בצוותא, ולא לעבור הליך ארוך שיכול להיות מייגע ומלווה בריבים כאשר בוחרים להתגרש, כך שמוותרים מראש על הליך קבלת גט ועוד. עורך דין ידועים בציבור יסביר כי מדובר ביתרון משפטי ברור. כיוון שהזוגות הללו אינם מחויבים להודיע לאף גוף  כי הם החליטו לסיים את מערכת היחסים ביניהם. הם גם לא צריכים לקבל את האישור של מישהו כדי לעשות זאת, בשונה כמובן מזוגות שנישאו בדרך זו או אחרת.

יחד עם זאת רבים מהזוגות הללו חוששים לזכויות שלהם, אך האם ישנה פגיעה ביכולת שלהם להתנהל כזוג לכל דבר מול המוסדות השונים במדינה? עורך דין ידועים בציבור יציג להם תמונה מרגיעה.

הזכויות של זוגות ידועים בציבור מול כל המוסדות במדינה זהות לחלוטין לזוגות שהחליטו למסד את הזוגיות שלהם כדת משה וישראל.

ביטוח לאומי – זוגות ידועים בציבור מקבלים את אותם התנאים כאשר מביאים ילדים לעולם. במקרה של פציעה, מחלה או מוות של אחד מבני הזוג.

מיסים – הזוגות זכאים לקבל נקודות זיכוי במס הכנסה על ילדיהם המשותפים בדיוק כמו זוגות אחרים.

בנקים – הם מקבלים גם את אותם התנאים בבנקים השונים, בהקשר של הלוואות, ריביות, אשראי וכד'.

חברות הביטוח – חברות הביטוח רואות בזוגות ידועים בציבור כלקוחות רגילים לכל דבר ומעניקים להם את אותם המסלולים והתנאים בתיקי הביטוח השונים.

כדאי לדעת! עורך דין ידועים בציבור יסביר לזוגות שבוחרים לחיות יחדיו מבלי להתחתן כי ישנו גוף אחד שבכל זאת צריך להכיר בהם כידועים בציבור, זהו בית המשפט לענייני משפחה, על מנת שיקבלו את כל הזכויות המפורטות. לשם כך בית המשפט יבקש לקבל הוכחות כי מדובר בזוג שאכן מנהל חיים משותפים לכל דבר, ושיש מי שיכולים להעיד ולאשר זאת.

ידועים בציבור עורך דין והסכם ממון

ידועים בציבור עורך דין והסכם ממון, מדובר בשילוב שהוא ככל הנראה בגדר חובה עבור מי שבוחרים לחיות אחרת ולא להתחתן על פי ההלכה היהודית. אגב, גם בנושא זה אין שום הבדל בין ידועים בציבור לזוגות נשואים, גם להם עורך דין דיני משפחה ימליץ לערוך הסכם מבעוד מועד.

עורך דין ידועים בציבור יכול להכין עבורם הסכם ממון שמכיל בתוכו את כל התנאים לחיי זוגיות. זה אומר זכויות מול חובות בכל הנושאים – כלכלית, חינוך הילדים ועוד. עורך הדין לבטח יכניס אל הסכם הממון גם נקודות שיבואו לידי ביטוי במידה ובני הזוג יחליטו להיפרד. זה אומר גובה דמי מזונות, איך תתבצע חלוקת הרכוש המשותף ועוד.

בדיוק כפי שבני זוג ידועים בציבור צריכים לקבל את ההכרה של בית משפט לענייני משפחה, כך גם בנוגע להסכם ממון שיכתוב ויערוך עורך דין ידועים בציבור. כיוון שמדובר במסמך משפטי לכל דבר.

ידועים בציבור עורך דין ודמי מזונות

אם למישהו היה ספק אז עורך דין ידועים בציבור יסביר כבר בפגישה הראשונה עם בני זוג כי במידה ויהיו להם ילדים משותפים, במקרה של פרידה על האבא יהיה לשלם דמי מזונות ילדים בהתאם לחוקים הקיימים במדינה. זה אומר תשלום דמי מזונות החל מסכום של 1,500 שקלים לילד כדי לספק לו את הצרכים הבסיסים –  מזון, ביגוד והנעלה, תרופות, תשלום על ביקור רופא, דמי קופת חולים וגם כל מה שקשור לענייני חינוך בגן ובבית ספר. זאת בנוסף למזונות ילדים מדין צדקה שכוללים תשלום עבור חוגים לילד, חופשות, מתנות ועוד.

עורך הדין יפרט גם על אופן חישוב דמי מזונות, כאשר לוקחים בחשבון את גובה המשכורת של האבא, כמה הוא עתיד להרוויח בעתיד ופרמטרים נוספים שנועדו לקבוע את סכום דמי המזונות עד שהילד המשותף יהיה בן 18, וב- 3 השנים שלאחר מכן.

ידועים בציבור עורך דין וירושה

המלצה של עורך דין ידועים בציבור היא שבן או בת הזוג יערכו לעצמם ירושה.

אם אין ירושה, במקרה של מוות בן או בת הזוג זכאים לקבל מחצית מהנכסים של מי שהלכו לעולמם.

עורך דין יחדד את הנקודה הזו במידה ולבני הזוג יש ילדים משותפים ועוד יותר אם יש להם ילדים נפרדים ממערכת יחסים קודמת. זאת במטרה לשמור על הזכויות של כל הילדים במקרה של מוות של אחד מההורים. המטרה של הסכם ירושה היא למנוע מחלוקת וריבים בין הילדים ובן או בת הזוג שעדיין חיים, כיוון שלאישה ידועה בציבור יש את הזכות לקבל מזונות מהעיזבון של בן הזוג שלה שנפטר בדיוק כמו אישה נשואה.

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:
פתח שיחה
💬 נשמח לסייע
היי 👋
איך אפשר לעזור?