עורכת דין גירושין

עורכת דין גירושין היא הדמות שאף אחד מאיתנו לא רוצה לפגוש לעולם. אולם אם בכל הנוגע לבחירת בן/בת זוג איתם מבקשים להקים בית בישראל, להביא ילדים ולחיות יחדיו לעולמים צריך המון מזל, כאשר מתגרשים אסור להמר אלא חובה לבחור עורך דין לענייני גירושין מנוסה שישמור על האינטרסים שלכם בצורה העניינית והטובה ביותר. 

הליך גירושין הוא לא פיקניק והוא מתפרס על פני טווח רחב של נושאים. העיקריים שבהם נוגעים למשמורת והסדרי ראיה של ילדים, מזונות ילדים וחלוקת הרכוש.

עורכת דין לענייני גירושין יודע – הליך גירושין הוא לא סרט הוליוודי

עוד לפני שמגיעים לטפל בנושאים הללו ואחרים, הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להתייעץ עם עורך דין גירושין. תפקידו של עורך דין לענייני גירושין הוא בראש ובראשונה למנוע מכם לעשות טעויות קריטיות עליהן ניתן לשלם לאחר מכן ביוקר. לא רק בפן הפיננסי אלא טעויות נוספות שאפשר ותהיה להן השפעה מכרעת על כל אורח החיים שלכם לאחר הגירושין.

בכל הנוגע להליך גירושין רבים עושים קישור לסרט המפורסם – 'קרמר נגד קרמר' וזוכרים את מלחמת העולם שהתרחשה בו. אחרים מעדיפים לחשוב על המערכון של הגשש החיוור – 'קרקר נגד קרקר' שנולד כתוצאה מהסרט ומספר על גירושין תוך כדי הומור. 

ברוב הפעמים המציאות דומה לסרט המדובר, הליך גירושין מלחמתי.  כמו בכל מלחמה יש להיערך מראש עם תוכנית אסטרטגית ברורה מה לעשות ומה לא. 

מדובר בנקודה קריטית. אם אתם חושבים כי מספיק להתייעץ עם בני משפחה וחברים ולשמוע לעצתם מה כדאי לעשות ומה לא, מדובר בסיכון גדול מאוד. גם אם חלקם עברו הליך גישורין בעצמם. 

כדאי לדעת! אף הליך גירושין אינו דומה למשנהו. לכן הדבר הראשון שצריך לעשות כאשר חושבים לפתוח בהליך גירושין הוא לגשת אל עורך דין לענייני גירושין ולא אל אף אחד אחר. זה כולל גם את בן או בת הזוג. אומנם בסופו של יום אתם מתגרשים מבני הזוג שלכם, אך הם לא צריכים להיות הראשונים לשמוע ולדעת על הרצון הזה שלכם.

להתגרש ולהישאר עם כסף בכיסים

רגע לפני שיוצאים לדרך אל הליך גירושין עולה השאלה המתבקשת, עורך דין גירושין מחיר זול או יקר?

עורך דין גירושין מקצועי ואמין דוגל בשקיפות והוא יהיה הראשון להגיד לכם כי 

הליך גירושין הוא לא עסק זול. לעיתים מדובר בהוצאה של עשרות ואף מאות אלפי שקלים. הדרך היחידה לצמצם ככל שניתן בהוצאות הכרוכות בהליך גירושין הוא להעניק את מושכות ניהול ההליך לעורך דין לענייני גירושין.

באופן טבעי גם לאחר הגירושין אפשר והחיים ישתנו בהיבט הכלכלי. בכל זאת ממשק בית אליו ברוב הפעמים נכנסו שתי משכורות פתאום מסתפקים באחת. לכן אחת המטרות של עורך דין לענייני גירושין היא לדאוג לאינטרס של הלקוחות שלו. אם מדובר באישה, לדאוג כי גבוה דמי המזונות שהיא והילדים יקבלו יהיו גבוהים מספיק. אם מדובר בגבר, תפקידו של עורך דין גירושין לדאוג לכך שתשלומי המזונות יהיו מאוזנים והוגנים, ויאפשרו לו להמשיך לחיות את חייו בכבוד.

כאשר מחליטים להתגרש וישנם ילדים משותפים, אין ולא צריך להיות אינטרס של אף צד לגרום לקריסתו של הצד השני, כי טובת הילדים היא מעל לכל.

עורכת דין גירושין הוא גם פסיכולוג בעת צרה

ההחלטה להתגרש טומנת בחובה משקל עצום. לאחר שיוצאים לדרך החיים כבר לעולם לא יהיו אותו הדבר. הסיבות לרצות להתגרש מגוונות הן. ברוב הפעמים האמוציות מסביב יהיו גבוהות מאוד, לכן כדאי מאוד להיות מלווים על ידי עורך דין גירושין שתפקידו להעניק לכם אוזן קשבת, כתף תומכת, ולאזן אתכם מנטלית.

עורך דין גירושין מקצוען יזכיר לכם את הכתובה מיום החתונה

סיבה נוספת מדוע קודם כל כדאי לפנות אל עורך דין לענייני גירושין היא שיש יתרון עצום לצד שמגיש ראשון את תביעת הגירושין בכל הנוגע להסדרים עתידיים.

ישנה חשיבות גדולה היכן הליך הגירושין יתנהל כאשר ישנן שתי אפשרויות. פתיחת תיק גירושין בבית הדין הרבני או פתיחת תיק גירושין בבית משפט לענייני משפחה. בהיעדר הסכם גירושין בין בני הזוג, בבית משפט לענייני משפחה דנים בסוגיות של הנושאים החשובים ביותר – משמורת והסדרי ראיה של ילדים, מזונות ילדים וחלוקת הרכוש.

הסברה המקובלת בישראל היא כי לנשים עדיף לפנות אל בית המשפט לענייני משפחה וגברים אל בית דין רבני. אך רק עורך דין גירושין מנוסה יזכור לבדוק קודם לכן מהו הסכום שהגבר רשם על הכתובה ביום החתונה.

כתובה, זוכרים? אותו מסמך שנלווה אל טקס הקידושין בחופה, בו מפורטים כל החובות של הבעל כלפי אשתו כולל פיצוי כספי במידה ומתגרשים. גם מבחינת בית משפט רבני מדובר במסמך משפטי לכל דבר וההתייחסות אליו יכולה להיות בהתאם לסכום שנכתב בכתובה.

כדאי לדעת! מעטים הם המקרים בהם אפשר להתגרש בצורה יפה ומכובדת, או כפי שנוהגים להגיד להתגרש ולהישאר חברים. במידה והבחירה להתגרש לא נובעת כתוצאה מאלימות, בגידה או שאין דם רע בין הצדדים, ניתן לבצע את רוב רובם של הדיונים בהליך גישור ובוררות. גם במקרה הזה חשוב להיות מיוצגים על ידי עורך דין לענייני גירושין.

מתגרשים? אל תשברו את הכלים

החלטתם להתגרש? ביצעתם כבר את הצעדים הראשונים בתהליך? צריך לקבל עוד מספר החלטות חשובות כאן ועכשיו. אחת מהן היא האם להמשיך לחיות במשותף עד לאחר הגירושין, או להיפרד פיזית מוקדם ככל שניתן.

כמובן שהשיקול הכלכלי בהחלטה הזו משחק תפקיד ראשי, אולם ברוב הפעמים עורך דין גירושין ימליץ לכם לחיות בנפרד. כיוון שהליך גירושין כולל המון תסכול, עצבים ואולי אף שנאה, עדיף לשני הצדדים להיפגש כמה שפחות. כך הסיכוי לפיצוץ קטן יותר. במידה ויש ילדים משותפים, גם להם עדיף לחיות בבית שאין בו אווירה טעונה או ריבים וצעקות סביב השעון.

אם אכן מדובר בהליך גירושין שיש בו דם רע, עורך דין לענייני גירושין ייקח בחשבון את האפשרות כי הריבים יכולים להוביל לאלימות או לחילופין לתלונות שווא כחלק מנקמה או ניסיון להרוויח דבר מה.

כדאי לדעת! ברגע שרשויות החוק כולל המשטרה מעורבים בהליך גירושין בגלל סיבה כזו או אחרת, זה מסבך את מצב העניינים, מאריך את ההליך ועל כך משלמים גם יותר כסף. לכן תנסו לבלוע את הרוק ולנשום עמוק. אל תמהרו לשבור את הכלים גם אם קשה מאוד.

אם בחרתם לעזוב את הבית אין זה אומר כי צריך להפסיק לשוחח בין האחד לשנייה, בעיקר אם יש ילדים משותפים. יחד עם זאת בכל הנוגע לעניינים כספיים או כל דבר שאפשר ותהיה לו השפעה על חלוקת הרכוש וכד', אל תסכימו לכלום ועדיף גם לא לשוחח על כך בלי ליידע קודם לכן את עורך דין לענייני גירושין שלכם ולשמוע לעצתו. 

עורכת דין גירושין – עופרה פרי

אין זה פשוט להתגרש וגם אם יש יחסים טובים וחיוביים בין שני ההורים חשוב מאד שיהיה בתהליך לפחות עורך דין אחד. יש מקרים שבהם בהחלט מספיק עורך דין אחד שייצג את שני ההורים ובזכות זה התהליך יהיה מהיר ויחסית קל יותר. לעומת זאת יש לא מעט מקרים שבהם כל אחד מבני הזוג שוכר עבור עצמו עורך או עורכת דין גירושין כדי לזכות בייצוג נפרד כדי שיהיה מי שיגן על האינטרסים שלו. אין זה פשוט להתגרש ולא תמיד יודעים איך התהליך מתחיל ובעיקר איך הוא יסתיים. מכאן שחשוב לבחור בקפידה את איש המקצוע שילווה.

איך בוחרים עורכת דין גירושין?

הנושא של בחירת עורך או עורכת דין גירושין הוא עניין מדובר ומשמעותי. לפעמים יש תחושה שעורכת דין היא המתאימה לייצוג של נשים ועורך דין הוא הדמות המתאימה לייצג את הגבר אך לא תמיד זה נכון ומתאים לסיטואציות ספציפיות ומה שצריך להוביל את הבחירה בעורך דין זה או אחר הוא רק הניסיון שלהם בתחום. המגדר ממש לא קריטי ולכן עורכת דין מנוסה שיש לה ידע וניסיון עשיר, שמתאפיינת באסרטיביות רבה ואחוזי הצלחה גבוהים עבור הלקוחות שלה עשויה להתברר בדיוק בתור מי שמתאימה למקרה שעל הפרק. הלקוח רוצה לדעת שעורכת הדין עושה בשבילו הכל ולשם כך מה שחשוב זה רק הניסיון שלה.

החשיבות של ייצוג מתאים ואישי

יש חשיבות לבחירה של עורכת דין גירושין שכן בנוסף לידע והניסיון שלה היא צריכה גם להיות כזאת שיהיה נוח במחיצתה, שכן תהליך הגירושין לפעמים ידרוש מהלקוחות שלה לחלוק איתם נושאים פחות נוחים או אפילו רגישים. היא תדע בדיוק מה לעשות בכל מקרה ומקרה ואיך לייצג את הלקוח בצורה הטובה ביותר תחת הנסיבות האישיות והייחודיות שלו. זו המשימה שלה והיא תעשה כל מה שביכולתה כדי לסייע ללקוחות שלה.

עפרה פרי היא עורכת דין העוסקת בענייני משפחה ומומלץ לפנות אליה לקבלת ייעוץ ראשוני או פגישה לקראת תהליך ייצוג בנושאי משפחה וגירושין.

עורכת דין לענייני גירושין

אינספור נשות מקצוע מנוסות, בעלות ניסיון והמלצות רבות וכאלה המתנהלות במקצועיות רבה יכולות להיחלץ לעזרת הלקוחות שלהן במגוון רחב של נושאים ותחומים. זה בדיוק מה שתעשה גם עורכת דין לענייני גירושין. יש נשים שירגישו בנוח במחיצתה של אישה מתוך אחווה והעצמה נשית ויש גברים שיקבלו המלצות על עורכת דין זו או אחרת ויפנו אליה לצורך ייצוג בתהליך הגירושין שלהם. כך או כך – המגדר אינו משנה ומה שחשוב זה השירות המקצועי, המעולה, האיכותי וזה שבו בסופו של דבר יושגו המטרות של הלקוח והוא ירגיש שבזכות הייצוג המקצועי הוא עמד ביעדים שלו ולא התפשר.

התפקיד החשוב והמאתגר של עורכת דין לענייני גירושין

אין ספק שזה כלל לא פשוט לייצג את מי מהצדדים בתהליך גירושין. מה שחשוב זה שהיא תעשה כל מה שהיא יכולה כדי לסייע ללקוח שלה וכמובן תנקוט בכל הדרכים המקצועיות המוכרות לה ורווחות בתחום כדי לוודא שאכן הצד השני מתנהג אליו בכבוד ושמתייחסים בתהליך לדברים החשובים באמת. עורכת דין לענייני גירושין תסייע במקרים שבהם בני הזוג רבים או שיש ביניהם מחלוקות והיא תשתדל להחזיר אותם למצב שבו עליהם להתרכז בדברים המהותיים כמו קביעת כל מה שצריך עבור הילדים המשותפים. התהליך חייב להתמקד בעתיד ובאפשרות של שניהם לצאת לדרך חדשה וטובה יותר.

לבחור את עורכת הדין הנכונה והמתאימה

מעבר לניסיון והידע המשפטי המקצועי שהם הפרמטרים הכי חשוב בבחירה – חשוב מאד לשים לב לתקשורת וליחסי האנוש, שכן יש לא מעט מקרים שבהם צריך לשתף עורכת דין לענייני גירושין גם בסודות אישיים או משפחתיים והיא כבר תדע מה לעשות עם המידע הזה שסופר לה. מי שלא חש במחיצתה בנוח יתקשר להשלים איתה את התהליך ומכאן החשיבות של בחירה מוקפדת של מי שתהיה המתאימה ביותר לייצג בתהליך הגירושין שיש בו ממילא אתגרים ומורכבות.

מחפשים עורכת דין שעוסקת בגירושין? פנו לעפרה פרי, בעלת ניסיון רב בתחום וידע נרחב. היא תתווה את הדרך הנכונה והמתאימה לסייע לכם.

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:
פתח שיחה
💬 נשמח לסייע
היי 👋
איך אפשר לעזור?