עורך דין לדיני משפחה

החשיבות והצורך להיעזר בשירותיו של עורך דין לדיני משפחה בא לידי ביטוי בשלושה אופנים מרכזיים – עריכת הסכם ממון לפני חתונה, ליווי של הליך גירושין,  צוואות וירושות. דיני משפחה טומנים בחובם מורכבויות רבות ושלל נושאים שיש להם השפעה מכרעת על המשך החיים. תפקידו של עו"ד דיני משפחה הוא לנהל את ההליכים הללו ברגש, במקצועיות ובחוכמה.

הסכם ממון לפני החתונה

תפקידו של הסכם ממון הוא להסדיר מבעוד מועד כיצד תתבצע חלוקת הרכוש המשותף שנצבר לאורך שנות הנישואין בין בני זוג שהחליטו לפרק את החבילה ולהתגרש.

מעבר למובן מאליו – הפרידה הפיזית, מדובר בנכס למגורים, חסכונות לצד חובות ותשלומים. הסדרי ראיה של הילדים, משמורת משותפת בתנאים כאלה ואחרים, גובה תשלום דמי מזונות בכל חודש, שותפויות עסקיות אם יש ועוד.

הסכם ממון הוא חוזה משפטי לכל דבר לכן עדיף כי עורך דין לענייני משפחה וירושה יכתוב ויערוך אותו. ההסכם חייב להיות מוצג בפני בית משפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, תלוי היכן בני הזוג ביקשו להציג אותו ולקבל על כך אישור.

האם ניתן לשנות הסכם ממון?

ניתן לשנות הסכם ממון על ידי פנייה מסודרת לאחר התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה, כך שהבקשה תהיה מנוסחת כהלכה בפן משפטי, ושהיא תצביע על שההסכם שנחתם אינו מאוזן ומקפח את אחד מהצדדים.

גירושין

לפני שיוצאים לדרך ומבשרים לבן/בת הזוג על הרצון להתגרש, מומלץ לערוך התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה. תפקידו של עו"ד דיני משפחה הוא בראש ובראשונה לבדוק האם אין עוד דרך חזרה? במידה והתשובה שלילית, יוצאים לדרך הקשה והמטלטלת.

הליך גירושין הוא הליך מורכב עם תתי הליכים רבים. לכן כאשר מגישים תביעת גירושין או כשישנה בקשה ליישוב סכסוך, כדאי מאוד לעשות זאת עם ליווי מקצועי של עורך דין לענייני משפחה.

ברוב הפעמים הליך הגירושין נערך בבית הדין הרבני. סוגיות הנוגעות בכל שאר דיני משפחה ייערכו בבית משפט לענייני משפחה, שם לשופטים יש את הסמכות לטפל ולהחליט בכל הנוגע ליישוב סכסוך, חלוקת רכוש, משמורת והסדרי ראיה, משמורת משותפת, מזונות ילדים ועוד.

עורך דין לענייני משפחה: מחירים

החשש הגדול של רבים מהזוגות המתגרשים הוא כמה יעלה להם הליווי של עו"ד דיני משפחה ומה המחיר הכולל של הליך גירושין? התשובה היא כי כל מקרה לגופו. ככל שמדובר בתיק מורכב יותר כך העלות גבוהה יותר. 

כדאי לדעת! במידה ויש לכם קושי כלכלי יוצא דופן, אפשר לפנות אל גוף מטעם המדינה בשם האגף לסיוע משפטי. תפקידו של גוף זה לעזור ולהכווין משפטית בהליך גירושין, אך יש מספר תנאים ברורים בהם צריך לעמוד כדי להסתייע בשירות זה.

גירושין בישראל הוא לא עסק זול, אולם לרגע אחד אסור שהשיקול הכלכלי בלבד יהיה זה שיכריע האם לצאת לדרך בהליך גירושין או לחשוב כי כדאי לכם לייצג את עצמכם במקום להסתייע ולקבל ליווי מצד עו"ד דיני משפחה. תיק גירושין הוא תיק מורכב משפטית, לכן אסור לתת למטען הרגשי לשחק בו תפקיד.

אם לא תקבלו סיוע משפטי מהימן ומקצועי מצד עורך דין לענייני משפחה, אתם עלולים להיתקל בבעיות משפטיות ותביעות עתידיות זמן רב לאחר שהליך הגירושין הסתיים. במידה ובחרתם להתגרש ואין לכם ילדים משותפים הליך הגירושין אמור להיות פחות מורכב, אך עדיין צריך לוודא באופן מקצועי כי לא ישארו פרצות עתידיות, בעיקר בכל הנוגע לפן הפיננסי.

גירושין וילדים

אחד הנושאים הקשים, הכואבים והמסובכים בהליך גירושין נוגע למשמורת על הילדים, הסדרי הראייה שלהם ותשלום מזונות. גם בנקודה הזו עורך דין דיני משפחה יכול לעשות סדר ולערוך הסכם שיהיה הוגן עבור שני הצדדים, הבעל והאישה.

תשלום מזונות

בראש ובראשונה צריך לציין כי לא ניתן לקבל פטור מתשלום מזונות אלא במקרים יוצאי דופן.

כדי לקבל דמי מזונות, על האישה להגיש בקשה עבור תביעת מזונות קבועים  וזמניים. את התביעה הזו אפשר להגיש לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני. כיוון שגם בקשה זו היא חלק מהליך משפטי לכל דבר, מומלץ להגיש אותה לאחר התייעצות ובדיקה מעמיקה של עו"ד דיני משפחה.

נכון להיום דמי המזונות המינימליים בישראל נאמדים בכ- 1,500 שקלים. באופן טבעי ככל שההכנסה החודשית של הגבר גבוהה יותר, שיעור המזונות יכול ואמור להיות גבוה יותר.

כדאי לדעת! דמי המזונות אינם כוללים הוצאות נלוות נוספות בגין טיפול רפואי, הסדרי תשלומים בגנים ובבית הספר ועוד. פרק הזמן בו הגבר צריך להמשיך ולשלם דמי מזונות נמשך עד שהילדים מגיעים לגיל 21.

חזקת גיל הרך

כאשר ישנם ילדים קטנים עד גיל 6, ישנה חזקה בחוק המתייחסת לכך.

החזקה קובעת כי ברוב הפעמים הילדים יישארו בחזקת האם. במקרים מסוימים עו"ד דיני משפחה יכול לשכנע את השופטים המטפלים בתיק גירושין כי דווקא האבא מעורב הרבה יותר בגידולם של הילדים בגיל הרך. תפקידו של עו"ד דיני משפחה להוכיח כי לאבא יש אמצעים כלכליים רחבים יותר, שהוא פנוי להגן ולהעניק תמיכה נפשית גדולה עבור הילדים בתקופה מורכבת זו, כך שיקבל נתח גדול יותר בכל הנוגע למשמורת.

הסדרי ראייה

בכל הנוגע להסדרי ראייה, נכון להיום מקובל כי הילד או הילדים יהיו אצל ההורה שלא קיבל את המשמורת הרחבה במשך פעמיים בשבוע. החל משעות אחר הצהריים ועד הערב, כמו גם בכל סוף שבוע שני במהלך החודש.

בימי חג ובמהלך חופשת הקיץ מבית הספר, החלוקה שוויונית יותר בין ההורים הגרושים. 

כמו כן הורה שלא קיבל משמורת רחבה על הילדים יכול להגיש בקשה לבית המשפט ולדרוש שינוי בהסדר הראייה, כך שילדיו ישהו אצלו לפרקי זמן ארוכים יותר. גם בנוגע להסדרי ראייה מומלץ להיעזר משפטית בשירותיו של עורך דין דיני משפחה הבקיא בתחום ובנישה הזו. 

צוואות וירושות

מעבר לידע המקצועי שלו, עו"ד דיני משפחה חייב להיות בעל רגישות גבוהה לא רק כאשר מטפל בהסכם ממון או בהליך גירושין אלא גם בכתיבת צוואה.

בצוואה נכתב באופן חד וברור מה בדיוק כל יורש יקבל בבוא היום, מכיוון שהצוואה נעשית כאשר היקרים לנו עדיין נמצאים בין החיים. תפקידו של עורך דין דיני משפחה הוא לטפל גם בכל המחלוקות שיכולות לצוץ בין היורשים. 

כדאי לדעת! חוק הירושה בישראל קובע כי יש ארבע דרכים שונות לעריכת צוואה. על ידי עדים, בכתב יד, בפני רשות ובעל פה.

במקרה של צוואה על ידי עדים, עורך דין דיני משפחה יעמוד על כך שהקראת הצוואה תוקלט באופן מלא בצילום וידאו כאשר לאורך כל הזמן המצלמה תהיה מכוונת על פניו של המצווה.

בכל הנוגע לצוואה שנכתבה בכתב יד, עו"ד דיני משפחה יוודא כי מדובר בכתב היד של המצווה, שהוא חתם על המסמך ושיהיה בו תאריך ברור.

יש גם צוואה בפני רשות, מדובר בהצגה של הצוואה בפני שופט, רשם בית המשפט או נוטריון. 

לבסוף צוואה בעל פה, צריך שיהיו שני עדים שיקשיבו למצווה ושהם יהיו בקיאים במאת האחוזים בשפה שלו. לאחר מכן עליהם לרשום בטופס מיוחד ולפרט באופן מלא וברור את מה ששמעו מפי המצווה, לחתום על הטופס ולהפקיד אותו אצל רשם לענייני ירושה. צוואה בעל פה נחשבת לבעייתית ולחלשה ביותר.

כאשר מתבקש לערוך צוואה, תפקידו של עו"ד דיני משפחה הוא לשאול מספר שאלות מפתח. בראש ובראשונה לוודא כי האדם שמבקש לערוך צוואה כשיר משפטית. בנוסף עורך דין דיני משפחה צריך לבדוק כי אין שום הוראה לא ברורה או כזו שמעלה חשד בפירוט הצוואה.

עו"ד משפחה

עורכי דין שעוסקים בדיני המשפחה נחשבים לכאלה שיש הרבה מאד משמעות וחשיבות למה שהם עושים. כל ליווי של מקרה יכול לחרוץ גורלות ולהיות משמעותי ובעל השלכות על כל המעורבים בו. מהסיבה הזאת חשוב מאד לבחור בקפידה עו"ד משפחה לקבל ממנו ייעוץ או מידע כללי וכמובן ליווי או ייצוג מלא בתהליך שלם. עורכי דין אלה עוסקים בגירושין, בירושות או בעריכת צוואות, חלקם מוסמכים לערוך מסמכי ייפוי כוח מתמשך עבור הלקוחות שלהם ולסייע במידה ומתעורר סכסוך בין יורשים בנוגע לצוואה זו או אחרת. חוות מקצועית שלהם או כמובן פעולות שהם יבצעו עבור הלקוחות שלהם יכולות להיות הרות גורל.

למה חשוב לפנות אל עו"ד משפחה?

כל מי שיש לו עניין או שאלה שקשורים לדיני משפחה חייב לקבל את המענה באופן אישי ופרטני דרך עו"ד משפחה שיש לו ידע וניסיון בתחום. אין זה מומלץ לשאול אנשים אחרים, גם אם נדמה שהם עברו תהליכים דומים ובוודאי שלא כדאי להסתמך על אתרי אינטרנט, מקצועיים ככל שהם נראים. יש כיום אינספור פורטלים מקוונים שעל פניו נראה שאפשר לדלות מהם לא מעט מידע אבל בפועל לא כדאי לעשות את זה והדבר הנכון הוא לקבל מענה מעורך דין שיבין את הסיטואציה הספציפית, את האנשים המעורבים וייתן חוות דעת מדויקת שאפשר להסתמך עליה.

באילו נושאים פונים לעורכי דין העוסקים בדיני משפחה?

מי שמתעניין בתהליך גירושין, מי שרוצה לדעת פרטים אודות התהליך של קביעת הסדרי ראייה או מזונות, מי שרוצה לערוך צוואה או ייפוי כוח מתמשך ומי שרוצה להבין איך צריכה צוואה להיכתב – כל אלה הם לקוחות פוטנציאליים של עו"ד משפחה. בנוסף עורך הדין יכול לייצג יורשים במקרה של סכסוך או במצב ההפוך שבו בהסכמה מלאה הם ירצו ויסכימו לחלק ביניהם עיזבון בצורה שונה מזו שמצוינת בצוואה המדוברת. בכל אלה ועוד הרבה עוסק עורך דין לענייני משפחה.

מחפשים עו"ד לענייני משפחה? פנו לעורכת הדין עפרה פרי, בעלת ידע וניסיון רב, מוניטין מעולים ואינספור המלצות מלקוחות.

עורך דין לדיני משפחה – עופרה פרי

מי שמחפש ייעוץ או ייצוג מלא של עורך דין לדיני משפחה לבטח נמצא בנושא בעייתי שדורש ייצוג בפני בית המשפט או שהוא רוצה לוודא שהוא פונה אל אנשי המקצוע הנכונים כדי לקבל את המענה המתאים והדרוש למקרה הספציפי שלו. בעוד יש נושאים משפטיים שבהם מספיק למצוא עורך דין מנוסה ולעמוד איתו בקשר טלפוני או דרך רשת האינטרנט – עורך דין שעוסק בענייני משפחה עוסק רוב הזמן בנושאים משמעותיים שיש להם השלכות על כמה וכמה אנשים שמעורבים בעניין ולכן חשוב שיהיה לו ידע מקצועי נרחב וכמובן כמה שיותר ניסיון בתחום.

 

באילו נושאים צריך לקבל ייעוץ של עורך דין לדיני משפחה?

יש לא מעט נושאים משמעותיים שבהם צריך ואפילו חובה לקבל מידע אך ורק דרך עורך דין לדיני משפחה ששומע את הפרטים של כל מקרה לגופו ונותן את חוות הדעת המקצועית שלו. מקרים שלכאורה נראים דומים לא בהכרח יקבלו את אותו היחס או דרך הפעולה הנכונה ולכן לא מומלץ לשמוע מה היה או מה קרה למישהו אחר. רק ייעוץ פרטני הוא הדרך הנכונה לקבל החלטות או לבצע פעולות. בעזרת עורך דין מנוסה ומקצועי המידע הטוב והנכון ביותר יינתן ואפשר יהיה להתבסס עליו ולהבין את המצב לאשורו. רק כך צריך להבין איך יהיה הכי נכון להמשיך עם העניין.

בחירה נכונה בעורך הדין הנכון

מה שצריך להוביל את הבחירה של עורך דין לדיני משפחה זה או אחר הוא הניסיון בתחום. בזכות ניסיון רב עורך הדין יוכל להציע שירות מעולה, יהיה לו סל של כלים מתוכו הוא יוכל לסייע ללקוחות שלו ולהציע לכל אחד את הדרך הנכונה והמתאימה ביותר עם עניין שעל הפרק. לאחר שיבחן לעומק את הנתונים והמידע שהלקוח מציג בפניו הוא יחשוב מה תהיה הדרך הכי טובה להתמודד כך שהלקוח שלו ייצא כשידו על העליונה או שהצדק ייצא לאור.

עורכת הדין עפרה פרי עוסקת שנים רבות בדיני משפחה ומומלץ לפנות אליה לקבלת ייעוץ פרטני בכל נושא.

עוד דיני משפחה

ענייני משפחה בפן המשפטי שלהם קשורים תמיד לנושאים משמעותיים וכאלה שיכולים גם להיות חורצי גורלות. עוד דיני משפחה הוא מי שצריך לפנות אליו בתור התחלה כדי לקבל מידע כללי על נושא או מקרה כזה או אחר או כדי לשכור את הייצוג המלא שלו בתהליך מורכב. התהליך יכול להיות קשור לגירושין, לקביעת הסדרי ראייה או קביעת גובה דמי המזונות, יתכן ויהיה מדובר בנושא שקשור לצוואה או ירושה ויכול להיות זוג שירצה את עורך הדין כעד בעת חתימה על מסמך הכרה כידועים בציבור. יש לא מעט מקרים שבהם עורך דין שעוסק בדיני משפחה יכול לסייע וחשוב לבחור אותו בקפידה.

 

החשיבות של ליווי על ידי עוד דיני משפחה

מכיוון שמדובר בנושאים מהותיים ומשמעותיים גם בתי המשפט לענייני משפחה לא רואים בעין יפה ייצוג עצמי ובעיני השופטים בעצמם יש חשיבות לכך שכל לקוח יהיה מלווה ומיוצג על ידי עוד דיני משפחה שמכיר את המקרה, שבחן אותו לעומק ושנותן לו ייעוץ אישי ופרטני על פי המצב הייחודי שבו מדובר. צריך הבנה מעמיקה על מנת לצלוח עניין כזה או אחר ואין זה פשוט לעשות את זה לבד. מכאן החשיבות, שלא לומר ההכרח לפעול בצמוד לעורך דין שמייצג את הלקוח ודואג לאינטרסים שלו. אדם שניגש לעניין כזה ללא ייצוג מסתכן בכך שלא ישיג את מטרותיו.

 

איך בוחרים את עורך הדין הנכון?

חשוב מאד לשים לב להתמחות ספציפית של עורך הדין או לניסיון רב שיש לו במקרים ספציפיים, מה שיבטיח שהוא אכן הדמות המקצועית לייצג את הלקוח בנושא המדובר. עוד דיני משפחה הוא דמות מקצועית שעם הזמן גם מגדלת עור של פיל בשל מורכבות המקרים או התיקים שהיא מייצגת ולכן בחירה בעורך או עורכת הדין הנכונים והמתאימים היא בחירה קריטית שאסור להקל בה ראש וצריך למצוא בשבילה את הזמן הנחוץ.

עורכת הדין עפרה פרי היא עורכת דין לענייני משפחה ומומלץ לפנות אליה כדי לבחון את האפשרות של ייצוג או ייעוץ ממנה.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

עורכי דין שמתמחים ועוסקים בדיני משפחה הם אנשי מקצוע שאפשר לקבל מהם מידע רב במגוון רחב של נושאים. התחום של דיני משפחה כולל לא מעט נושאים כמו גירושין, צוואות וירושות, אימוץ, הכרה בזוגות ידועים בציבור, פתרון סכסוכים משפחתיים ועוד. לכל אחד מהנושאים האלה יש אינספור תתי נושאים ומצבים רבים בחיים יכולים להביא לידי התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה על מנת לקבל מידע חשוב ומשמעותי שעל פיו אפשר יהיה לקבל החלטות מהותיות. חשוב לדעת שבמקרים רבים מדובר בנושאים שיש בהם כדי להסיט חיים ממסלולם ויש להם משמעות קריטית. מכאן החשיבות של קבלת חוות דעת מקצועית בלבד.

מתי כדאי לפנות לצורך התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה?

אנשים יכולים לפנות בשביל התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה באינספור מקרים. יתכן ויש להם שאלה כללית שהם רוצים לדעת את התשובה עליה ויתכן שיש להם עניין על הפרק שדורש התייחסות מקצועית ותשובה אמינה ומוסמכת. הנושא יכול להיות המשמעות של גירושין או מה התהליך עד לחתימה על ההסכם ויתכן שהנושא יהיה קשור לצוואה או לדיני ירושות. אפשר להתעניין אצל עורך דין מה התהליך של הכרה בידועים בציבור ויכול להיות שיהיה צורך בליווי משפטי בעת אימוץ של ילד או ילדה.

החשיבות של פנייה לעורך דין

בעידן האינטרנט אנשים רבים נוטים לחפש את התשובות הנדרשות להם דרך מנועי החיפוש או אתרי אינטרנט לכאורה מקצועיים. אין זה מומלץ ותמיד עדיף לקבוע התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה ולא להסתמך על מידע כללי שיכול להיות נכון עבור הכלל. בדיני משפחה חייבים לקבל תשובה או מענה אישיים ופרטניים שיהיו נכונים ספציפית עבור השואל או עבור המשפחה המדוברת ולכל תשובה זאת תהיינה משמעות והשלכות חשובות גם למשך לא מעט שנים קדימה. מכאן שחשוב שמי שנותן את התשובה יהיה עורך דין מנוסה.

יש לכם שאלה או דרוש לכם ייעוץ בדיני משפחה? פנו לעורכת הדין עפרה פרי וקבלו את המענה המדויק והנכון עבורכם בדיוק.

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:
פתח שיחה
💬 נשמח לסייע
היי 👋
איך אפשר לעזור?